Käisime Soomes

Võhma Seltsimaja segakoor ja tantsurühm Krõtake käisid Soomes 

Juulikuu viimasel nädalavahetusel, 28.–30. juulil, külastasid Võhma Seltsimaja segakoor ja tantsurühm Krõtake Soomes endist Ylistaro valda Lõuna-Pohjanmaa maakonnas – ca 400 km Helsingist Vaasa poole. Ylistarosse jõudsid Võhma lauljad ja tantsijad tänu toredale giidile Anne Kurepalule. Anne eestvedamisel võõtustas Võhma Seltsimaja 2022. aasta detsembris Ylistaro kandi külaesindajaid. Sellest kohtumisest sai alguse tore sõprus, mis viiski Võhma lauljad ja tantsijad Soome.

Soomes ootas lauljaid ja tantsijaid soe ja südamalik vastuvõtt. Soomlased eesotsas vastuvõtjate esindaja Asko Istolahtiga tutvustasid Ylistaro ümbrust, külastati ka Seinäjoki linna. Seinäjoki on üks kiiremini kasvavaid linnasid Soomes ja Soome kõige ettevõtjasõbralikum linn. Just selle üle on piirkonna elanikud eriti uhked. Aga ega segakoori ja tantsurühma reis ei piirdunud Ylistaro kohaliku eluga tutvumises. Segakoor ja tantsurühm astusid üles Kainasto külakeskuses, mille hubane saal täitus laupäeva, 29. juuli õhtuks rõõmsate ja ootusärevate kuulajate ja vaatajatega. Lisaks kõlas Kainasto külakeskuses Raivo Nurmsalu lõõtsamäng, mis andis kontserdile oma sära.

Pühapäeva, 30. juuli hommikul ootas lauljaid ja tantsijaid Ylistaro kirikus kirikuõpetaja Jukka Tuppurainen, kes tutvustas kiriku ajalugu ning rääkis soomlaste kommetest ja tavadest. Olgu öeldud, et Ylistaro kirik on suuruselt kolmas kirik Soomes ja sinna mahub kuni 2500 inimest. Lauljad ja tantsijaid osalesid hommikusel jumalateenistusel, mille osaks oli ka segakoori kontsert. Jumalateenistus oli südamilik – eriti seetõttu, et kirikuõpetaja Jukka Tuppurainen pidas jutlust nii soome kui ka eesti keeles. Heale eesti keele oskusele on kirikuõpetaja sõnul oma panuse andnud sõprussidemed Valga linnaga.

            Võhma Seltsimaja segakoori ja tantsurühma Kõrtake meeleolukas reis sai teoks tänu Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele ning headele toetajatele. Täname südamest Haljala Vallavalitsust, Palmse Mehaanikakoda ja Palmse Metalli, kes Võhma Seltsimaja seltsitegevust on toetanud. Siiras tänu Ahti Bacblumile, kelle klaverisaade on imeline ja muudab segakoori kontserdi alati erakordseks.

 Gerly Herm, Võhma seltsiline ja lauljaEelmine
Segakoor ja Krõtake peavad sünnipäeva
Järgmine
MTÜ VÕHMA SELTSIMAJA LIIKMETE ÜLDKOOSOLEK

Lisa kommentaar

Email again: