Mis Võhmal uudist?

Väike saal sai valmis! Raha saime Leader programmist ca 50 000 eurot, juurde oli vaja veel 27700, millest 7700 oli seltsil olemas, ülejäänud osas toetas Vihula vald. Täname kõiki kaasaelajaid, teie tuge oli igati tunda! Kui nüüd veel majja vee ka sisse saaks, siis teeme igatahes VEEPEO! Kõik on oodatud, eks anname varakult teada, mis kuupäeval külla tulla saate.

Teine hea uudis on see, et küsisime (küsija suu peale ju ei lööda!) kohaliku omaalgatuse programmist toetust, et saaks hakata rahvamajja leivaahju ehitama. Saime ka, lausa 2000 eurot! Nüüd vaja veel ülejäänud samapalju leida, et ahi tõepoolest valmis saaks. Tegijagi olemas, kes asja kohe valmis ette võtma. Ja vot siis hakkab Võhmal üks suuremat sorti leivaküpsetamine… või saia… või liha… sinna ahju peaks kõik sobima. Kuna Võhma külas oma leivameister olemas, tuleb äkki aeg-ajalt mõni huvitav koolituski plaani, eks jälgige tähelepanelikult me tegemisi!

Küttepuid saime ka heade inimeste abiga. Seltsi liikmed Arno ja Diana Pärna on nimelt kõvasti vaeva näinud oma lihaveistele karjamaade puhastamisega. Ja eks sealt seda puumaterjali tuli – kohe nii palju, et seltsimaja küttepuude varu sai olulise lisa.

Noh, ja siis meil käisid veel soomlased külas, Päijänne-Leader tegevusgrupist. Jaanuaris tulid piiluma, et mis meil siin toimub. Vist meeldis, sest lubasid kevadel tagasi tulla, appi talgutele. Kirjutasid, et võtavad vasarad ja kirved kaasa… Et ära hoida suuremat kahju, töötasime kähku välja plaani, mis nende talgulistega ette võtta: kuivad puud kuurist tassida rahvamaja tühja kõrvalruumi - sealt hea vajadusel otse saali viia; värske puukraam saagida, lõhkuda ja kuuri laduda. Ja küll need 18 soomlast siis tuuseldasid, meil ei jäänud muud üle kui aga tööjärg kätte näidata! Tööd sai vihutud peaaegu 5 tundi jutti ja tulemus on lihtsalt puhkus silmadele.

Silmale pai teeb ka trepp, mis lava tagant taidlejaid ja muid tegijaid „büünele“ (just nii on nimetatud lava Võhma maja ehitusjoonisel millalgi aastal 1907) aitab. Ehitusfirma mehed, naljatilgad, tahtsid meile sinna kolmeastmelise redeli nikerdada. No kuda sa hing redelit mööda ikka lavale lähed, imelik ju… Appi tulid kohalikud mehed Ago Reiska, Rein Tauts ja Andrus Kivisaar, kes töötasid kolm pikka päeva ja tegid meile ilusa trepi, mida lausa kõnepuldina võib kasutada.. Kahju ainult, et ta nii nurga taha jääb. Kui külla tulete, näitame igatahes ette!

Köögimööblist räägin ka. Meie vana kööginurk oli ikka väga väsinud ja ega uude ruumi lagunenud asja pane! Kaja ja Urmas Puhu võtsid ette ja tellisid meile uue köögimööbli, millest suurema osa maksid ise kinni. Seltsi liikmete seas tegime väikese korjanduse ka ja nüüd kuulub igaühele killuke köögikapist ja segistist. Kraanikausi kasutamise korda veel paika pandud ei ole, aga selle juures saab toimetada ilmselt ainult Heino Kens, kes kausi juba ära ostis. Oleks vaid majas vesi!!!

Ja siis on meil veel kontrabass, mis jaanuarikuistel talgutel laka pealt leiti, poollagunenud olekus ja väga kehvas seisus ja mille Rein Tauts nii ilusaks tegi, et kahju kellelegi kätte anda! Selle paneme vist klaasi taha.. Ühe korra laseme mängida ka, aga ainult ERSO kontrabassirühma eesmängijal Kaupo Oldil, tänu kellele pill keeled ja ilusasti häälde sai.

Aitab küll, las mõni asi jääb endale ka teadmiseks, ega’s kõike saa küla peale laiali ladrata! Teinekord jälle!

Vartsi-varsti kõiki külla oodates,

Võhma seltsi rahvas


Eelmine
LÖÖME KÜLAD LILLE!!
Järgmine
Vesi tuleb Võhmale

Lisa kommentaar

Email again: