Austatud lugeja! 

Sinu käes on Võhma - Palmse piirkonna arengukava. Kuna Sa juba seda materjali uurima oled asunud, ole hea, varu kannatust ja loe, palun, lõpuni. Sellega avaldad austust meie tublidele inimestele, kelle südameasjaks on saanud kodukandi hea käekäik.

Eestis on vähe alasid, mille ajalugu ulatub aastatuhandete taha. Tõestatud ajaloomaterjali põhjal saab öelda – selles piirkonnas on 5000 aasta jooksul olnud järjepidev inimasustus. Paljud pered on siin inimpõlvede jooksul põllumaad harinud ning oma igapäeva elu elades jälje jätnud, millest meile tänaseks on pärandatud rahvarõivaste värvid ja kultuuritraditsioonid.

Nii on see olnud sajandeid ja nii on see täna jälle. Taas valmistavad naised rahvariideid ja kogunevad perega õhtuti seltsimajja, et rahvakultuuri siin kandis elus hoida.

Armastatud Eesti kirjanik Andrus Kivirähk on ühes oma raamatus kirjutanud midagi niisugust: “Kui sa unustad ära oma unistused, lähevad nad ära metsa ja saavad seal suurteks kollideks.“ Meie tahame kõik oma „kollid“ metsast välja ajada ja edaspidi teha nii, et unistustel enam metsa asja ei oleks! Soovime sama Sullegi!

Arengukava koostajad

Arengukava pdf  - kehtiv

Arengukava täiendatud 2017 - üldkoosolekule //media.voog.com/0000/0040/2277/files/_Vohma_Palmse_arengukava_uuendus_2017_LIIKMETELE.pdf