Rahvatantsurühmad

Rühm alustas oma tegevust Ivi Lehtmetsa juhendamisel, kes juhendas rühma neli aastat. Tänu tema tugevatele tantsjuhendamise oskustele sai rühm selgeks esimesed tantsusammud ning nii mõnigi tantsija oma elu esimese tantsupeo kogemuse. Alates aastast 2011 on rühma juhendajaks Tiiu Mürk.

Kuigi rühm oli olnud olemas juba mitu aastat, sai ta endale nime alles 2013. aasta juuni kuus. Nimelt oldi juba mitu aastat arutatud, et rühmal võiks olla oma nimi kuid ühtse kokkuleppeni oli raske jõuda. Valimisel sai otsustavaks nime tähendus ning rühmaga sidumise võimalus.

Nimi Krõtake tuleneb rahvajuttude järgi Võhma külas Kingu talus elanud perenaisest Krõõdast, kes rahva arvates oli nõid. Jutte tema nõidustükkidest liigub veel praegugi rahvasuus ringi ning nende sisud on olnud nii pooldavad, kus teda peeti ravitsejaks kui ka neid, mille põhjal oli tegemist halva nõia ja vargaga. Erinevad jutud temast jõudsid vanal ajal ka Rakvere kohtusakste kõrvu, kes langetasid otsuse, et tegemist oli tõepoolest nõiaga ning määrasid karistuseks nõia surma. Kingu perenaine veeti Palmse mõisa tiigi äärde, seoti käed kinni ning visati koos paraja raskusega vette kuid naine olevat männikoore moodi vee pinnale tõusnud. Siis mõeldi teisiti: Vahakivile laoti puuriit, nõid visati kõige otsa ja pandi tuli lõõmama. Leekidest kuuldus hundi ulgumist, siis jäi kõik vakka. Kui sulased põletamise järel rahnu puhastasid, karanud seal elus süda! Külatark õpetanud: ajage nõia süda kadakase kepi otsa! Nii toimitudki. Kus siis käinud hirmus pauk, süda läinud lõhki nagu padakonn, seest karanud välja harakas ja lennanud metsa. Sellest ajast peale ei ole Palmse kandis enam nõidasid nähtud, Vahakivi on aga siiani ühe külavahe tee ääres olemas. Rühma repertuaari kuuluvad enamasti rahvatantsud kuid tantsupidude välistel aastatel ning ka stiilipidudel on saadud tantsida ka kankaani, mustlastantsu või olla medõe kostüümis.


Segarühm

Segarühma näol on tegemist algaja tantsurühmaga, sest oma tantsutrennidega alustasid nad 2012. aasta sügisel Tiiu Mürk'i juhendamisel.

Rühmas tantsib kolm paari, mis teeb trennidest puudumise inimestele peaaegu et võimatuks, sest tihtilugu leitakse pigem trennile uus aeg kui lastakse kellelgi puududa. Muidugi on segarühma suurim soov leida oma ridadesse juurde uusi tantsupaare, kellega koos üles astuda.  

Senistel esinemistel on saadud laval olla nii üksi kui ka Tamsalu ja Kadrina segarühmaga. 2014. aasta tantsupeole Puudutus mindi Tamsalu Tuhkatrallade nimekirjas. Selle ühistöö toimimise nimel on said tantsijad käia trennides ja ka laagrites Võsul, Tamsalus ning Kadrinas. 2015. aasta suvel toimunud meeste tantsupeoks KOLM moodustati eriprojektrühm VÕHMATRALLAD koos Tamsalu Tuhkatralladega.
 

httpslh3googleusercontentcomB4flcHMApcxIsZfsqZiyDk-qnwe7I0wmlH4AYzyXrGkw1178-h785-no

Tehtud ja nähtud

Suuremad üritused ja projektid, millest on lisaks traditsioonilistele esinemistele valla sees, osa võetud.

2009. a. suvel - Tantsupidu „Meri“
2011. a. suvel – I Naiste tantsupidu
2012. a. suvel – Soome-Eesti tantsupidu
2013. a. kevadel – Tantsukontsert „Tantsu lugu“, ühisprojekt Kadrina ja Tamsalu tantsurühmadega. Esitatud sai kontserti nii Võsul, Kadrinas, Tamsalus kui ka Saaremaal.
2014. a. suvel - XIX üldtantsupidu Puudutus
2014/2015 a. tantsuhooaeg - projektesinemine "Horoskoop" koostöös Tamsalu huviringidega. Laulusaates Horoskoop kõlanud lugudele tehti ettasted ja korraldati 70ndate stiilipidusid Tamsalus, Võhmas ning suvel Võsul.
2015. a. suvel - Meeste tantsupidu KOLM ja Kihnu tantsu päeva külastamine
 

Tule tantsima!

Ootame mõlemasse rühma alati uusi tantsijaid, sest seltsis on ikka toredam, lõbusam ja tihtilugu segasem.
Mõlema rühma trennid toimuvad kaks korda nädalas ning kestavad 1,5 tundi.
Meesterahvaid ja paare ootame segarühma, naisterahvaid naisrühma. Tantsima on oodatud igas vanuses inimesed, kes on valmis trennides kohal käima ja meiega koos ühiste eesmärkide poole liikuma. Eelnev tantsuoskus ei ole vajalik.
Kui Sa kahtled või soovid lihtsalt saada trennide kohta lisainfot siis võta ühendust juba mõne trennis käiva inimesega, kirjuta kiri seltsimajale või otsi kontakti juhendajaga (tiiu.myrk@gmail.com). Kõik vastavad ikka rõõmsalt ja on valmis aitama.
 

Kutsu meid esinema

Kui otsite toredat vahepala mõnel üritusel bändi vahele, soovite õppida koos tantsijatega rahvalikke seltskonnatantse või soovite stiilipeole etteasteid, võite alati meie poole pöörduda. Kindlasti leiame koos just teie üritusele sobiva lahenduse.