Segakoor
VÕHMA SEGAKOOR LÄHEB LAULUPEOLE!

30.septembril 2007 kogunes Võhma seltsimajja kümmekond huvilist, et teha algust segakooriga. Juhendajaks oli kaubeldud kunagine Võsu kooli muusikaõpetaja, praegu Tallinnas elav MARIKA NIGUL. Lauljaid, kel hääled roostes, aga tahtmine suur, sai tookord kokku 13. Eesmärgiks seati 2009.aasta Üldlaulupidu! Muljetavaldav ambitsioonikus, kui nüüd tagantjärele mõelda!

Dona Nobis ja veel mõned laulud said selgeks jõuludeks. 2008.aasta alguses tulid meile appi KRISTEL KRAUTMAN ja VALDEK KILK ja häälerühmad said lõplikult paika.

2008.aasta vabariigi aastapäeva simmanile oli meid tulnud kuulama Kadrina Keskkooli muusikaõpetaja ELENE ALTMÄE, et vaadata, kas tasub juhtimine üle võtta. Ju ta meis midagi leidis…

Ees ootas maailma esimene PUNKLAULUPIDU kummikindais kätepaaride ja insener Garini hüperboloidiga. Järgnesid Võsu jaanituli, öölaulupidu MÄRKAMISAEG ja valla päev Palmses. Ikka lauldes ja ikka nii, et Elene oma tahtejõu ja kindla käega ees ja meie kõik suurima rõõmuga järele!

Tahtmine oli suur ja emotsioonid laes! Ja siis saabus oktoober 2008, mil me saime kätte segakooride laulupeo laulikud. Laulikus oli 18 laulu, millest natuke tuttavad vast 3-4. Segakooride ülevaatuse ja ettelaulmiseni oli jäänud 6 kuud. Algas maadlemine Tormise, Sisaski, Ernesaksa, Saebelmanni, Kruusimäe ja teiste loominguga ja laulikud said värvilisi märke täis.

Iga täiesti uue laulu õppimise esimeste proovide järel tundub, nagu hullemat lugu olemas ei olekski – kokku ei kõla, rütmid on erinevad, valed noodid lipsavad sisse. Kuni koorijuht põrutab lõpuks pahaselt, noodid on kohe õiged, rütmid lähevad nagu iseenesest paika ning laul on tõesti ilus! Ja seda peab veelkord ütlema – selle aasta laulupeol kõlavad väga ilusad laulud, tulge ja kuulake ise!

Kõigi lauljate poolt tahan tänada MEIE ELENEt! Ilma Sinuta ei oleks me iialgi nii kaugele jõudnud! Loodame südamest, et oleme Sulle midagi vastu ka andnud!

Suur-suur tänu igakülgse toetuse eest VALDEKule! Tema usku meisse näitas seegi, et detsembrikuise Gustav Ernesaksa kontserdi teiseks esinejaks Kuusalu kõrgelt auhinnatud noortekoori kõrvale kutsus ta Võhma segakoori.

Aitäh KRISTEL, et Sa meil alati olemas oled, kui sind väga-väga vaja! Ilma Sinu hõbedase sopranita oleksime vahel püsti hädas!

Suur tänu Vihula Vallavolikogu KULTUURI-JA SPORDIKOMISJONILE, kes on meid igati toetanud ja andnud võimaluse endid näidata!

Kogu koori olemasolu oleks olnud mõttetu ilma klaverita, mille andis seltsimajale toona Võsu Põhikooli direktori ametis olnud TÕNU AMMUSSAAR. Võsu koolil endise Palmse kooli klaverit vaja ei läinud ja nii ta meie majja toodud saigi!

Tänaseks on Võhma segakooris 23 lauljat ja see väike, aga tubli seltskond läheb 2009.aasta Üldlaulupeole! Siit veelkord näide, et sihtida tasub kõrgele! Poleks me tookord RIINA KENSi õhutusel nii pöörast eesmärki seadnud, vaevalt me täna sealmaal oleks, kus oleme! Siinkandis ei ole nimelt mitmeid kümneid aastaid ühtegi laulukoori olnudki!

Kõigile meie koori LAULJATELE tahan öelda, et nii suurepärast, vahvat, üksmeelset ja töökat laulukoori tahaks endale iga rahva-, seltsi- või kultuurimaja, rääkimata igast vallast või linnast!

MEIL ON VÕHMA!

Anneli Kivisaar

Koorivanem