Käisime Soomes

Võhma Seltsimaja segakoor ja tantsurühm Krõtake käisid Soomes 

Juulikuu viimasel nädalavahetusel, 28.–30. juulil, külastasid Võhma Seltsimaja segakoor ja tantsurühm Krõtake Soomes endist Ylistaro valda Lõuna-Pohjanmaa maakonnas – ca 400 km Helsingist Vaasa poole. Ylistarosse jõudsid Võhma lauljad ja tantsijad tänu toredale giidile Anne Kurepalule. Anne eestvedamisel võõtustas Võhma Seltsimaja 2022. aasta detsembris Ylistaro kandi külaesindajaid. Sellest kohtumisest sai alguse tore sõprus, mis viiski Võhma lauljad ja tantsijad Soome.

Soomes ootas lauljaid ja tantsijaid soe ja südamalik vastuvõtt. Soomlased eesotsas vastuvõtjate esindaja Asko Istolahtiga tutvustasid Ylistaro ümbrust, külastati ka Seinäjoki linna. Seinäjoki on üks kiiremini kasvavaid linnasid Soomes ja Soome kõige ettevõtjasõbralikum linn. Just selle üle on piirkonna elanikud eriti uhked. Aga ega segakoori ja tantsurühma reis ei piirdunud Ylistaro kohaliku eluga tutvumises. Segakoor ja tantsurühm astusid üles Kainasto külakeskuses, mille hubane saal täitus laupäeva, 29. juuli õhtuks rõõmsate ja ootusärevate kuulajate ja vaatajatega. Lisaks kõlas Kainasto külakeskuses Raivo Nurmsalu lõõtsamäng, mis andis kontserdile oma sära.

Pühapäeva, 30. juuli hommikul ootas lauljaid ja tantsijaid Ylistaro kirikus kirikuõpetaja Jukka Tuppurainen, kes tutvustas kiriku ajalugu ning rääkis soomlaste kommetest ja tavadest. Olgu öeldud, et Ylistaro kirik on suuruselt kolmas kirik Soomes ja sinna mahub kuni 2500 inimest. Lauljad ja tantsijaid osalesid hommikusel jumalateenistusel, mille osaks oli ka segakoori kontsert. Jumalateenistus oli südamilik – eriti seetõttu, et kirikuõpetaja Jukka Tuppurainen pidas jutlust nii soome kui ka eesti keeles. Heale eesti keele oskusele on kirikuõpetaja sõnul oma panuse andnud sõprussidemed Valga linnaga.

            Võhma Seltsimaja segakoori ja tantsurühma Kõrtake meeleolukas reis sai teoks tänu Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele ning headele toetajatele. Täname südamest Haljala Vallavalitsust, Palmse Mehaanikakoda ja Palmse Metalli, kes Võhma Seltsimaja seltsitegevust on toetanud. Siiras tänu Ahti Bacblumile, kelle klaverisaade on imeline ja muudab segakoori kontserdi alati erakordseks.

 Gerly Herm, Võhma seltsiline ja laulja


Loe lisaks

Jaaniõhtu Võhmal 22.juunil

21.00 traditsioonilised jaanimängud ja jõukatsumised suurtele ja väikestele
22.00 tantsitab seltsimajas ansambel Sirli

Sissepääs alaealistele tasuta, 18 ja vanemad - pilet 5 eur. Loe lisaks

Virumaa Teataja: Võhma seltsimaja saab uue ilme

27.novembri 2020 ajaleht Virumaa Teataja kirjutab:  Kümmekond aastat vahelduva eduga remondis olnud Võhma seltsimaja kõige esinduslikumale osale ehk suurele saalile antakse viimast lihvi. Eelmine põhjalikum remont tehti majas ligi pool sajandit tagasi. Loe lisaks

Ootame kandikogu liikmete kandidaatide nimesid hiljemalt 5.detsembriks!

MTÜ Võhma Seltsimaja juhatus ootab 15.detsembril toimuva kandi külade üldkoosolekul valitava kandikogu liikmete kandidaatide nimesid. Vajalik esitatava inimese nõusolek. Nimesid ootame kuni 5.detsembrini, kandikogusse kandideerijate nimed avalikustame 6.detsembril seltsi kodulehel, valla kodulehel, Võsupere raamatukogus ning Palmse poe ja Võhma seltsi infotahvlitel. Loe lisaks

Võhma-Palmse kandi külade elanike üldkoosolek

VÕHMA – PALMSE KANDI KÜLADE (Muike, Palmse, Võsupere, Metsanurga, Sakussaare, Vatku, Tõugu, Võhma,  Ilumäe, Joandu, Uusküla, Aasumetsa, Korjuse, Eru) ELANIKE ÜLDKOOSOLEK 15.detsembril kell 14.00 Võhma seltsimajas.


Loe lisaks

4.mail ÜLDKOOSOLEK

4.mail kell 10.00 Võhmal MTÜ Võhma Seltsimaja üldkoosolek 
päevakorras:
1. seltsi 2018.majandusaasta aruande kinnitamine (lisatud)
2. info ja muud küsimused
MTÜ Võhma Seltsimaja juhatus
Loe lisaks

Segakoori jõulutervitused

Mtü Võhma Seltsimaja segakoori jõulutervitused 13.detsembril kell 18.00 Kadrina raamatukogu kirjandusklubi saalis ja 24.detsembril kell 15.00 Ilumäe kirikus. Tulge kuulama! Loe lisaks

SELTSI ÜLDKOOSOLEK!!!!

MTÜ Võhma Seltsimaja üldkoosolek toimub laupäeval, 8.juulil 2017 kell 10.00 Võhma Seltsimajas 

Loe lisaks

Vesi tuleb Võhmale

Juuni alguses alustas Vihula Valla Veevärk OÜ Võhma seltsimaja veevärgi projekti. Asjade kulgu saate käia ise kaemas... Septik on tänaseks (20.juuni) paigas, kohe-kohe hakatakse kaevu puurima. Loe lisaks

Mis Võhmal uudist?

Väike saal sai valmis! Raha saime Leader programmist ca 50 000 eurot, juurde oli vaja veel 27700, millest 7700 oli seltsil olemas, ülejäänud osas toetas Vihula vald. Täname kõiki kaasaelajaid, teie tuge oli igati tunda! Kui nüüd veel majja vee ka sisse saaks, siis teeme igatahes VEEPEO! Kõik on oodatud, eks anname varakult teada, mis kuupäeval külla tulla saate.
Loe lisaks

LÖÖME KÜLAD LILLE!!

Lahemaa rahvuspargi, Kuusalu ja Vihula valdade küladel algab värvikampaania "Eesti Vabariik 100 kingitus „Lööme külad lille“".

Korraldajad: Kuusalu Vallavalitsus, Vihula Vallavalitsus, Keskkonnaamet, MTÜ Kolgaküla Selts.

Loe lisaks

TEEME ÄRA, 6.mail kell 10.00 rahvamaja juures

6.mail kell 10.00 Võhma rahvamaja  ja maja ümbruse remondijärgne suurpuhastus:  
Koristamine, mööbli paigaldamine, lavatrepi ehitamine, köögimööbli kokkupanek, rahvamaja ümbruse korrastamine jne. jne.

Kaasa võtke
rehad, luuad, lapid, harjad, ämbrid, saed, kirved, kindad.....

Talgutele peab end kirja panema siin: http://talgud.teemeara.ee/events/vohma-seltsimaja-talgud-1/participations/new
siis on ka lõunasöök tagatud!!!

Loe lisaks

Rahvaküsitlus Vihula vallas

Seoses Vabariigi Valitsuse ettepanekuga Haljala valla, Rakvere valla, Sõmeru valla ja Vihula valla ühinemiseks üheks omavalitsusüksuseks korraldatakse rahvaküsitlus Vihula vallas 21. ja 23.aprillil 2017  kell 10 – 18 järgmistes küsitluspunktides:

Loe lisaks

2017.aasta LEADER taotlusvoorud

Veebruaris ja märtsis avanevad LEADER taotlusvoorud

Kuna 2016.aasta taotlusvoorudes (iseäranis pehmete projektide osas) eriti palju taotlejaid ei olnud, soovime kõiki julgustada mõtlema teemadele-tegemistele, millele võiks toetust küsida ja alustada oma asjaajamisega võimalikult varakult.

Loe lisaks

Seltsimaja remontisaatmise pidu

18.novembril toimus Võhmal seltsimaja remontisaatmise pidu. Rahvast, kellele meie maja armas ja kes kasutasid võimalust veel viimast korda väikest saali näha sellisena, nagu ta olnud viimased aastakümned, oli tõesti palju.

Loe lisaks