Selgusid tantsupeole pääsejad!


214 tundi tantsutrenne, uskumatul määral pühendumist ja endast eelproovides parima andmist on nüüdseks jõudnud oma lõpuni. Naisrühm Krõtake ja segarühma kolm paari Tuhkatrallade koosseisus pääsesid 2014. aasta suvisele üldtantsupeole Puudutus.

Artiklit saate lugeda SIIT.
Kõiki tantsupeole pääsenud rühmi saate vaadata SIIT.


3.mail toimuvad Eru rannas korrastamise talgud.


Kogunemine kell 11 Eru ranna parklas. Kaasa võtta kindad, prügikotid, piknikukorv

Lisainfo ning registreerimine:
http://talgud.teemeara.ee/events/eru-ranna-koristamine-1
 Jõululaupäeval, 24.detsembril kell 15.00 Ilumäe kirikus jõulujumalateenistus. Jõululauludega tervitab MTÜ Võhma Seltsimaja segakoor.


 19.10 VÕHMA SELTSIMAJAS 19:10

 

     VALIMISPIDU

 

Ootame kõiki kandidaate vestlusringi

arutlema Vihula valla tuleviku üle

 

Tantsuks mängib ansambel COMPACT


PUHVET                                           PÄÄSE 3 eurot
 Võhma segakoori esinemised sügisel:
Võsu kooli aastapäev 28.sept
Valimispidu 19.okt 20:00 Võhma seltsimajas
Ansambel Uuri4Ever sünnipäevakontsert. 28.okt Kolgaküla rahvamajas

4.detsembril algasid Võhma Seltsimaja renoveerimis-ehitustööd.
Töid teostab Restaure OÜ, rahaliselt toetavad PRIA ja Vihula vald.Ehituse esimese etappi käigus ehitatakse juurdeehitus, uus katus, pannakse uued aknad ja välisuksed ning korrastatakse esifassaad. Sisetöid selle ehituse käigus ette ei võeta.

       

27.aprillil kell 13.00
Võsu Rannaklubis
TAMSALU – KADRINA – VÕHMA KONTSERTTUURI
"TANTSU LUGU" AVAKONTSERT

Kaasa tantsivad: Tamsalu Kultuurimaja nais- ja segarühm,
Kadrina Rahvamaja nais- ja segarühm,
Võhma Seltsimaja nais- ja segarühm.

Oled oodatud koos pere, sõprade ja naabritega !!

(kontsert tasuta)

 Lõikuspidu laupäeval, 20. oktoober 2012 Võsu rannaklubis 20:00.
Peo ja ka ühtlasi etteastete teema on tänavu "VÕSU VALSS"
 


 


 


Võhma Segakoori esinemised 2011 jõuludel:

Käsmu kabelis 3. advendi jumalateenistusel, 11. detsember, kell 14:00
Ilumäe kirikus Jõululaupäeva jumalateenistusel, 24. detsember, kell 15:00

 


 

 

Rannarahva lõikuspidu 22.0ktoobril 2011 kell 20.00 Võhma seltsimajas

Peo teemaks MERI ja RANNARAHVAS

Valla seltside tervitused, mereteemalised mängud ja muud õngitsemised.

Merefotode näitus ja parima foto valimine.

Tantsumuusikat teeb ansambel Kihnu Poisid.

Avatud puhvet, pidu on tasuta.

 https://www.facebook.com/mtuvohma.seltsimaja/videos/vb.100001496694407/230550763671478/?type=3&theater
 

MTÜ VÕHMA SELTSIMAJA ÜLDKOOSOLEK
toimub seltsimajas 01. augustil kell 18.00

Üldkoosoleku päevakorras on järgmised küsimused:
1. MTÜ Võhma Seltsimaja 2010.aasta majandusaasta aruande kinnitamine
2. Võhma – Palmse piirkonna arengukava muutmine
3. Juhatuse liikme tagasiastumine ja uue liikme valimine
4. Info jm küsimused – rattamatk, teatetants, hoone remont, liikmemaksud ja laekur

MTÜ Võhma Seltsimaja juhatus


 


RATTAMATK

Alustame 16.juulil 2011 kell 10.30 Võhmalt, edasi läheme külla KäsmuKülaseltsile, sealt Võsule, kus kohtume MTÜ Võsu Rannaklubi ja VõsuVabatahtliku Tuletõrjeühingu rahvaga ja järgmisena suundume Vergi külla, etsealse külamaja juures maha pidada üks südasuvine piknik korraliku rannarahvakalasupiga. Supi oleme tellinud Vergiranna Seltsist, kuna nendel on Vergikaluritepäevaks kalasupi valmistamise osas väga suur kogemus ja kust see„maarott“ ikka paremat kalaleent saab, kui rannast.

Peale põgusat puhkust sõidame piki mereäärt Mustoja randa. Loodetavasti onilm nii ilus, et saab end korraks merevette kasta, enne kui Vihula Selts meidvastu võtab. Vihulast läheb tee edasi läbi Vainupea ja Rutja Karepale, kusplaanime sealsele kodukandipäevale – korraldajaks Karepa Selts - omalt pooltkülakosti viia – mõne laulu ikka laulda jaksame. Edasi jätkub retk Toolsele,kus meid ootab laager, mida valitseb meie kõige noorem tegutsev selts – MTÜToolse Klubi.

Et me ise selleks ajaks juba ilmselgelt väga väsinud oleme, võtab Toolseljuhtimise üle vastuvõtja Kaire, kes pakub süüa, meelelahutust ja ühe korraliku lõkke-jatantsuõhtu ansambliga Limit.

Ööbimine on sealsamas Toolse laagri territooriumil. Järgmisel päeval pärasthommikust laagrihäiret, meresuplust ja kosutavat kõhutäit võtab igaüks suunaoma kodu poole (buss läheb ju tagasi ka, aga ega kõik sinna peale ei mahu -niisiis võiks mõelda, kas väntate tagasi või korraldate kojusaamise muul moel).
 


 


                               Laululinnu tunnusmeloodia

 


 

2010.aastal osales / korraldas / esines seltsi rahvas 23 erineval sündmusel. Loetelu tehtust saad vaadata SIIT. Tegevuseks toetust saime valla poolt 13850 krooni, lisaks erinevate sündmuste korraldmiseks 11500 krooni. Enamik tegemisi ja sõite käis ikka oma rahakoti peal. Tshehhi reisi ja seltsimaja 100.juubelipeo korraldamise rahad taotlesime EL Leader programmist, Lahemaa Laululindu aitasid lisaks vallale rahastada KULKA ja head sponsorid

 

 MTÜ Võhma Seltsimaja kuulutas välja Võhma seltsimaja rekonstrueerimis-ja laiendustööde I etapi vähempakkumise konkursi. Tööde aluseks on AVR Projekt OÜ koostatud projekt 528/1009. Laekus kolm arvestatavat pakkumist.Seltsimaja segakoor valmistub PUNKLAULUPEOLE (www.punklaulupidu.ee) minekuks ja rahvatantsijad naiste TANTSUPEOL osalemiseks.

 


 


Võhma Seltsimaja sai 100 aastat vanaks! Sünnipäeva läbiviimist toetas Euroopa Liidu LEADER programm. Fotoülevaadet sündmusest saad näha seltsi FACEBOOKI lehel.Käisime reisil - siit saad lugeda, mis tegime... Rahaga aitas LEADER programm, aja sisustasime heade sõprade ja koostööpartnerite abil ise!

 


 

 

 
                       Lauluvõistluse plakat.

3. aprillil toimus Võsu Rannaklubis esimene lastelaulu konkurss LAHEMAA LAULULIND. Konkursi korraldas MTÜ Võhma Seltsimaja.                                                                          
Lähemalt saad lugeda siin

Mõningad fotod sellest meeleolukast päevast:
Laululinnud koos Gerli Padari ja ansambliga Poisid Tumepunased
Päeva juht ja peakorraldaja

Merike Kens.
Žürii esimees Gerli Padar.


 

MIS MEIL TOIMUS, LEIAD SIIT...
MEIST KIRJUTATAKSE
EESTI EKSPRESS 23.MAI 2008 - Kens - nagu polekski eestlased

VIRUMAA TEATAJA 08.10.2008 - Võhma seltsimaja katusekivide müük

VIRUMAA TEATAJA 10.MAI 2008 - PÄEVATÄIS HINGESTATUD MÄNGU

VIRUMAA TEATAJA 09.10.2008 - JUTUD KOLHOOSIDE SURMAST ON LIIALDATUD
                                                         


kokkuvõte kolhoosipeost youtube'is

Vabariigi aastapäeva simman 2008

Kantripidu ja line-tantsu õppimine

jne. jne...... meil on oma konto ka orkutis.... JA FACEBOOK´IS...

 
  Võhma Segakoor esineb 2010 aasta jõululauludega
28. november kell 13.00 Võsu Rannaklubis
28. november kell 15.00 Võhma Rahvamajas
05. detsember kell 11.00 Kadrina kirikus
19. detsember kell 13.00 Palmse mõis
24. detsember Ilumäe kirikus
Kellel huvi tuleb kuulama.

VÕHMA SEGAKOOR LÄHEB LAULUPEOLE!

30.septembril 2007 kogunes Võhma seltsimajja kümmekond huvilist, et teha algust segakooriga. Juhendajaks oli kaubeldud kunagine Võsu kooli muusikaõpetaja, praegu Tallinnas elav MARIKA NIGUL. Lauljaid, kel hääled roostes, aga tahtmine suur, sai tookord kokku 13. Eesmärgiks seati 2009.aasta Üldlaulupidu! Muljetavaldav ambitsioonikus, kui nüüd tagantjärele mõelda!

Dona Nobis ja veel mõned laulud said selgeks jõuludeks. 2008.aasta alguses tulid meile appi KRISTEL KRAUTMAN ja VALDEK KILK ja häälerühmad said lõplikult paika.

2008.aasta vabariigi aastapäeva simmanile oli meid tulnud kuulama Kadrina Keskkooli muusikaõpetaja ELENE ALTMÄE, et vaadata, kas tasub juhtimine üle võtta. Ju ta meis midagi leidis…

Ees ootas maailma esimene PUNKLAULUPIDU kummikindais kätepaaride ja insener Garini hüperboloidiga. Järgnesid Võsu jaanituli, öölaulupidu MÄRKAMISAEG ja valla päev Palmses. Ikka lauldes ja ikka nii, et Elene oma tahtejõu ja kindla käega ees ja meie kõik suurima rõõmuga järele!

Tahtmine oli suur ja emotsioonid laes! Ja siis saabus oktoober 2008, mil me saime kätte segakooride laulupeo laulikud. Laulikus oli 18 laulu, millest natuke tuttavad vast 3-4. Segakooride ülevaatuse ja ettelaulmiseni oli jäänud 6 kuud. Algas maadlemine Tormise, Sisaski, Ernesaksa, Saebelmanni, Kruusimäe ja teiste loominguga ja laulikud said värvilisi märke täis.

Iga täiesti uue laulu õppimise esimeste proovide järel tundub, nagu hullemat lugu olemas ei olekski – kokku ei kõla, rütmid on erinevad, valed noodid lipsavad sisse. Kuni koorijuht põrutab lõpuks pahaselt, noodid on kohe õiged, rütmid lähevad nagu iseenesest paika ning laul on tõesti ilus! Ja seda peab veelkord ütlema – selle aasta laulupeol kõlavad väga ilusad laulud, tulge ja kuulake ise!

Kõigi lauljate poolt tahan tänada MEIE ELENEt! Ilma Sinuta ei oleks me iialgi nii kaugele jõudnud! Loodame südamest, et oleme Sulle midagi vastu ka andnud!

Suur-suur tänu igakülgse toetuse eest VALDEKule! Tema usku meisse näitas seegi, et detsembrikuise Gustav Ernesaksa kontserdi teiseks esinejaks Kuusalu kõrgelt auhinnatud noortekoori kõrvale kutsus ta Võhma segakoori.

Aitäh KRISTEL, et Sa meil alati olemas oled, kui sind väga-väga vaja! Ilma Sinu hõbedase sopranita oleksime vahel püsti hädas!

Suur tänu Vihula Vallavolikogu KULTUURI-JA SPORDIKOMISJONILE, kes on meid igati toetanud ja andnud võimaluse endid näidata!

Kogu koori olemasolu oleks olnud mõttetu ilma klaverita, mille andis seltsimajale toona Võsu Põhikooli direktori ametis olnud TÕNU AMMUSSAAR. Võsu koolil endise Palmse kooli klaverit vaja ei läinud ja nii ta meie majja toodud saigi!

Tänaseks on Võhma segakooris 23 lauljat ja see väike, aga tubli seltskond läheb 2009.aasta Üldlaulupeole! Siit veelkord näide, et sihtida tasub kõrgele! Poleks me tookord RIINA KENSi õhutusel nii pöörast eesmärki seadnud, vaevalt me täna sealmaal oleks, kus oleme! Siinkandis ei ole nimelt mitmeid kümneid aastaid ühtegi laulukoori olnudki!

Kõigile meie koori LAULJATELE tahan öelda, et nii suurepärast, vahvat, üksmeelset ja töökat laulukoori tahaks endale iga rahva-, seltsi- või kultuurimaja, rääkimata igast vallast või linnast!

MEIL ON VÕHMA!
Anneli Kivisaar
Koorivanem
 
 

TULGE, LÄHME TANTSUPEOLE!
12. mai oli Võhma naisrühma elus üks ilusaim päev.
Viimaks ometi olid tantsupeoliste nimekirjad Laulu- ja Tantsupeo kodulehele üles pandud, kõik ootamised ja närveerimised said ühe korraga otsa.
Seal seisis must-valgel: 21. - L-Viru maakond - 590100 - Võhma Seltsimaja naisrühm - Ivi Lehtmets
17 naise kauane unistus oli teoks saanud !!

Tahame südamest tänada kõiki neid häid inimesi, kes on aidanud kaasa, et meie unistusest reaalsus sai:
Kõigepealt meie juhendajat, kullakallist Ivi Lehtmetsa ,kes pooleteist aastaga vormis meid rühmaks, keda 120 hulgast valiti suurele peole !

Seejärel Anneli Kivisaart, Laidi Viidet, Küllike Heinsaart, Marge Heringat, Katrin Kuusklat, Kadri Kensi, Kristi Viljakainenit, Marianne Limbergi, Aili Raudlat ja Vihula Vallavolikogu kultuurikomisjoni -  tänu neile headele inimestele sai lõpuks naisrühm tanu alla!

Oleme tänuvõlglased Elna ja Gerly Kaljuveele, Illa Kasele, Diana Pärnale, Lii Unduskile, Piret Kuusklale ja Marina Tomikasele, Ingrid Nurmsalule ja Ülle Tammele Lahemaa rahvamuusikutest, kes meie naistele on oma isiklikke käiseid kasutada andnud, et me esinemistel ikka kenad välja näha saaksime !

Veel täname Endla Pajustet, kes ikka proovi õhtuks saali soojaks küttis,
Marina Tomikast, kes igal teisipäeval marsruudil Palmse - Kadrina - Võhma - Kadrina - Palmse Ivil järgi käis ja ära viis, vaatamata sellele kas taevast pussnuge või mehi alla sadas,
Kalle Kaset, kes rühma ülevaatustele sõidutas või kui ise peale ei mahtunud usaldas rooli meie Kristi kätte!

Ja lõpuks täname tantsunaiste pereliikmeid, kelle elurütmi naisrühm oma sõitmiste ja esinemistega on segi paisanud, kes selle katsumuse on üleelanud ja ikka meie kõrvale on jäänud !!!

ME TÄNAME, TÄNAME, TÄNAME, TÄÄÄ - NAA -MEEE !!!

Naisrühma nimel
Riina Kens